Test T+A PDP 3000 HV - Audio 03/2017

Dzięki plikom audio nastąpił nie tylko rozwój nowych kategorii urządzeń, ale też ewolucja całych systemów. Klasyczny odtwarzacz CD dla wielu użytkowników staje się zbędny, jego rolę coraz częściej przejmują nie tylko przetworniki DAC, ale także odpowiednio wyposażone wzmacniacze wraz z komputerami. Jednak rozwój techniki cyfrowej, chociaż w obszarze audio służący głównie obsłudze materiałów coraz wyższej rozdzielczości, pozwala także "wyciskać" coraz więcej z poczciwej płyty CD.

Czytaj więcej: Test T+A PDP 3000 HV - Audio 03/2017

Test T+A R 1000 E - Audio Video 01/2017

T+A Elektroakustik GmbH z siedziba w mieście Herford (znajdującym się mniej więcej w połowie drogi pomiędzy Düsseldorfem a Hanowerem) jest jedna z nielicznych niemieckich marek hi-fi pozostających w rekach pierwotnych właścicieli. Firma powstała w 1978 roku. Idea założycieli było produkowanie obiektywnie bardzo dobrego hi-fi. Nazwa jest skrótem od angielskich słów: theory and application.

Czytaj więcej: Test T+A R 1000 E - Audio Video 01/2017

Test T+A DAC 8 DSD - Audio Video 04/2016

DAC 8 DSD zastąpił model DAC 8 i podrożał przy okazji o 3000 zł (zwyżka ceny dotyczy także testowanego równolegle Brystona). Jednocześnie poprawiło się kilka istotnych parametrów: możliwe jest odtwarzanie plików PCM o częstotliwości próbkowania do 384 kHz, a nie – jak w starym modelu – do 192 kHz, pojawiła się też, zgodnie zresztą z dopiskiem w nazwie, możliwość odczytu plików DSD, i to w trybie natywnym.

Czytaj więcej: Test T+A DAC 8 DSD - Audio Video 04/2016

Relacja T+A High Voltage - StereoLife 06/2014

Dosłownie kilka dni temu w naszym kraju pojawiły się ekstremalnie hi-endowe urządzenia T+A z serii HV. Nie mówimy jednak o odtwarzaczu i wzmacniaczu zintegrowanym, ponieważ te konstrukcje były już wcześniej dostępne, ale o topowym systemie złożonym z przedwzmacniacza, końcówek mocy i dedykowanych im zasilaczy. Takie zabójcze zestawienie niemiecka firma zaprezentowała dosłownie parę miesięcy temu, a jego zdjęcia i parametry techniczne zdążyły już rozpalić wyobraźnię audiofilów z całego świata.

Czytaj więcej: Relacja T+A High Voltage - StereoLife 06/2014

Test T+A E-Serie Music Receiver - StereoLife 04/2014

T+A to firma stanowiąca książkowy przykład niemieckiego podejścia do tematu. Jej założyciel, Siegfried Amft, ukończył fizykę na politechnice w Hanowerze, a jako drugi fakultet wybrał elektroakustykę u samego profesora Sennheisera. Wybór nie był przypadkowy, ponieważ już od wczesnej młodości Siegfried grał na skrzypcach i śpiewał w chórze, a później interesował się również cięższymi gatunkami muzycznymi. Jego pasja naturalnie łączyła się z zainteresowaniem elektroniką.

Czytaj więcej: Test T+A E-Serie Music Receiver - StereoLife 04/2014

Test Audel CG Tower - StereoLife 12/2013

Niedawno na naszym rynku pojawiły się produkty marki Audel. Głównym celem firmy jest zainteresowanie ludzi wysokiej jakości dźwiękiem. Włosi nie robią tego jednak przez organizowanie kampanii społecznych, ale tworzenie oryginalnie prezentujących się zestawów głośnikowych i akcesoriów, które mogą wylądować praktycznie wszędzie. Każdy z modeli ma być raczej czymś w rodzaju dzieła sztuki, niż kolejnego sprzętu elektronicznego stojącego obok telewizora i amplitunera.

Czytaj więcej: Test Audel CG Tower - StereoLife 12/2013

Test T+A DAC 8 + AMP 8 - StereoLife 12/2013

Wielu europejskich producentów elektroniki audio to małe przedsiębiorstwa zatrudniające co najwyżej kilka osób. Niektórzy audiofile zapewne zdziwiliby się w jaki sposób projektowane i montowane są urządzenia, do których niemalże wznoszą modły. T+A podchodzi do tematu trochę inaczej. Gdyby właściciele firmy chcieli się chwalić wszystkimi swoimi osiągnięciami, poświęcaliby na to pewnie więcej czasu, niż na projektowanie nowych urządzeń.

Czytaj więcej: Test T+A DAC 8 + AMP 8 - StereoLife 12/2013

Relacja z salonu - StereoLife 10/2013

Na audiofilskiej mapie stolicy jest kilka stałych punktów do odwiedzenia, ale wciąż powstają nowe sklepy i sale odsłuchowe, o które warto zahaczyć. Jednym z miejsc, które zrobiło na nas największe wrażenie w ostatnim czasie jest salon Hi-Ton zlokalizowany przy Pańskiej 75, na parterze klimatycznej kamienicy, która jako jedna z niewielu zachowała się po wojnie w całkiem dobrym stanie. Lokal został gruntownie wyremontowany i przypomina bardziej luksusowy apartament, niż typowy sklep ze sprzętem elektronicznym.

Czytaj więcej: Relacja z salonu - StereoLife 10/2013

Test T+A Pulsar 350 - Audio 10/2013

To chyba największa niespodzianka w tym teście – sama obecność firmy T+A na tym pułapie cenowym, w kategorii wolnostojących zespołów głośnikowych, nie jes to rzeczą oczywistą. Stało się to możliwe dopiero w tym sezonie. Producent podjął strategiczną decyzję o wprowadzeniu nowej, niskobudżetowej (z punktu widzenia dotychczasowej oferty) serii Pulsar, której model Pulsar 350 jest flagowcem.

Czytaj więcej: Test T+A Pulsar 350 - Audio 10/2013

Test T+A DAC 8 - Audio 10/2013

Firma T+A ma na swoim koncie eksperymenty z aktywnymi zespołami głośnikowymi, a jej odtwarzacze CD od wielu lat „kipią” regulowanymi filtrami, regulacją głośności, o obsłudze różnorodnych standardów płyt nawet nie wspominając. Innowacyjne podejście do urządzeń cyfrowych jest bardzo pożądane w erze muzyki z komputera, plików i strumieni. Przetwornik prezentuje charakterystyczny, techniczny styl T+A.

Czytaj więcej: Test T+A DAC 8 - Audio 10/2013

Test T+A Cala - Hi-Fi Choice 07/2013

W czasach kiedy większość współczesnych produktów audio wydaje się powielać stare pomysły, amplituner T+A Cala wydaje się czymś prawdziwie nowatorskim. Oczywiście idea amplitunera nie jest niczym nowym – połączenie tunera ze wzmacniaczem jest logicznym rozwiązaniem i wielokrotnie już dawałem wyraz swojemu zdumieniu, że tak niewiele jest na rynku stereofonicznych amplitunerów.

Czytaj więcej: Test T+A Cala - Hi-Fi Choice 07/2013

Test T+A Music Receiver - Hi-Fi Choice 12/2012

Czy to zgrabne niemieckie zestawienie moze aspirowac do miana Systemu marzen? Po wielu godzinach słuchania amplitunera T+A Music Receiver i kolumn Canton Karat 720.2, jestem zdecydowanie na tak. Rubryka System marzeń zazwyczaj gości na swoich łamach systemy złożone z osobnych komponentów. Oczywiście czasami komponenty te są mniejsze niż zwykle lub realizują swoje funkcje w nietypowy sposób, ale zazwyczaj mamy do czynienia z co najmniej kilkoma „pudełkami”.

Czytaj więcej: Test T+A Music Receiver - Hi-Fi Choice 12/2012

Test T+A E-Series - Audio 09/2012

W ofercie T+A znajdziemy niemal wszystko - od gramofonów przez wzmacniacze, źródła cyfrowe, przetworniki, ogromny wybór kolumn... aż po małe radyjka kuchenne. Wszystko błyszczy niemiecką solidnością, kipi wieloma autorskimi rozwiązaniami technicznymi i niekonwencjonalnymi pomysłami. Przypadek, pomyłka lub inny splot wydarzeń sprawił, że z ogromnych pudeł wydobyłem jedno czarne, a drugie srebrne urządzenie.

Czytaj więcej: Test T+A E-Series - Audio 09/2012

Test T+A D 10 MKII - Hi-Fi i Muzyka 11/2010

Stali czytelnicy „Hi-Fi i Muzyki” zapewne zdążyli już poznać życie i twórczość Siegfrieda Amfta, założyciela i szefa T+A. Dlatego dzisiejszy wstęp ograniczę do niezbędnego minimum. Odtwarzacz D 10 MKII wchodzi w skład serii V, która powstała w 2003 roku, z okazji 25-lecia istnienia firmy. Pierwotnie tworzyły ją: odtwarzacz SACD, wzmacniacz zintegrowany, przedwzmacniacz i gramofon.

Czytaj więcej: Test T+A D 10 MKII - Hi-Fi i Muzyka 11/2010

News T+A K-Serie - Audio 05/2010

Firma T+A opracowała nową gamę głośnikówoznaczoną symbołem "K". Jako pierwsze pojawią się w sprzedaży dwa modele, wolnostojące KS 300 oraz monitory KR 450. KS 300 to układ trójdrożny, z 25-mm kopułkąwysokotonową, 15-cm średniotonowym oraz dwoma 15-cm niskotonowymi. Obudowy mają aluminiowe wykończenie ścianek.

Czytaj więcej: News T+A K-Serie - Audio 05/2010

Test T+A CRITERION TS300 - Audio 05/2010

Nareszcie! I nie chodzi tu tylko o to, że doszliśmy do ostatniej kolumny tego testu, czyli koniec pracy bliski (chociaż co prawda, to prawda…), ani że stęskniłem się za samą firmą T+A, której kolumny testowaliśmy ostatni raz – i tylko raz - jeszcze w ubiegłym wieku. Nareszcie mamy konstrukcję, która przynosi jakąś istotną odmianę o walorze edukacyjnym, co pozwoli pisać szybciej i bez wysiłku, bo „lanie wody” o błahych sprawach, do czego często zmusza mnie sytuacja wywołana brakiem realnego postępu w technice, nie jest wcale lekkim zadaniem. 

Czytaj więcej: Test T+A CRITERION TS300 - Audio 05/2010

Test Geithain RL 800K - Audio 04/2010

Współczesne kolumny do użytku domowego przybierają różne kształty, mniej lub bardziej związane z kwestiami akustycznymi, ich akceptacja pozostaje kwestią gustu, ale widać coraz intensywniejsze starania, aby klientowi „wpaść w oko”. Chodzi zarówno o pierwsze wrażenie, jak i późniejsze narady, czy kolumny pasują do pomieszczenia – czy jest na nie miejsce, czy ich styl nie kłóci się z wystrojem, czy wręcz kolor okleiny nie za bardzo odbiega…

Czytaj więcej: Test Geithain RL 800K - Audio 04/2010

News T+A SD 1260 R - Hi-Fi Choice 02/2010

Projektowanie źródeł Blu-ray najwięcej czasu zabiera małym hi-endowym firmom, ale w efekcie powstają doskonale dopracowane urządzenia. Na bazie odtwarzacza SACD J 260R firma T+A przygotowała swój debiutancki Blu-ray. Obydwa urządzenia wyglądają bardzo podobnie, choć oczywiście stojąca za nimi technologia jest zupełnie inna. Blu-rayo symbolu BD 1260 R wyposażono w wyjścia HDMI v 1.3.

Czytaj więcej: News T+A SD 1260 R - Hi-Fi Choice 02/2010

News T+A SD 1260 R - Hi-Fi i Muzyka 01/2010

W katalogu T+A pojawił się pierwszy odtwarzacz Blu-ray. Premiera SD 1260 R odbyła się na wystawie High-End w Monachium w maju 2009. Sprzedaż rozpoczęto na początku grudnia 2009. T+A podaje, że w BD 1260 R korzystało z wysokiej jakości podzespołów. Znalazło to oczywiście odzwierciedlenie w cenie detalicznej, ale firma wyszła z założenia, że tak skomplikowane urządzenie należy zaprojektować i zbudować bez uciekania się do półśrodków.

Czytaj więcej: News T+A SD 1260 R - Hi-Fi i Muzyka 01/2010

Nagrody Roku - Hi-Fi i Muzyka 01/2010

140 watów to nie żarty. Jeżeli poszukujecie pieca, zdolnego napędzić magnetostaty lub elektrostary. to raczej niełatwo będzie znaleźć równie wydajny wzmacniacz w zbliżonej cenie. Power Plant stara się wydobyć z nagrań ciepło, charakterystyczne dla lampy, a mimo to przez cały czas czujemy drzemiący w nim potencjał. Dynamiki i basu nie powinno zabraknąć nikomu. Wzornictwo jest na wskroś nowoczesne, podobnie jak rozwiązania stosowane przez niemiecką wytwórnię.

Czytaj więcej: Nagrody Roku - Hi-Fi i Muzyka 01/2010

News ME Geithain RL800K - Hi-Fi Choice 12/2009

Firma Musikelectronic Geithain jest kojarzona głównie ze sprzętem profesjonalnym przeznaczonym dla reżyserów dźwięku. Cechą charakterystyczną wytwarzanych przez nią kolumn są głośniki koaksjalne (współosiowe) oraz niezależne końcówki mocy dla każdego z przetworników. ME Geithain zapewnia, że wszystkie głośniki, jakie wychodzą z firmowej fabryki, mogą zostać indywidualnie dostrojone do pomieszczeń klientów po uprzednim dokonaniu odpowiednich pomiarów.

Czytaj więcej: News ME Geithain RL800K - Hi-Fi Choice 12/2009

Relacja Audio Show 2009 - Hi-Fi i Muzyka 12/2009

Święta, święta i po świętach, chciałoby się powiedzieć, gdy opadły emocje związane z Audio Show. Tegoroczna edycja, już trzynasta, na pewno nie była pechowa. W 75 salach swoje precjoza zaprezentowało 69 wystawców, najwięcej w dotychczasowej karierze Audio Show. Ilości marek chyba nikt nie był w stanie zliczyć, co tylko dobrze świadczy o kondycji rodzimego rynku hi-fi.

Czytaj więcej: Relacja Audio Show 2009 - Hi-Fi i Muzyka 12/2009

Relacja Audio Show 2009 - Hi-Fi Choice 12/2009

Wdniach 7 i 8 listopada odbyła się kolejna, trzynasta wystawa z cyklu Audio Show. Czy przysłowiowa trzynastka okazała się pechowa dla tej jedynej wystawy audio w naszym kraju? Podobnie jak w roku ubiegłym, z pierwszą wizytą wybrałem się już w piątek - to wielce pouczające doświadczenie. Dzięki temu mogłem zobaczyć, jak wyglądają sale w przeddzień wystawy, a potem obejrzeć i usłyszeć efekt starań wystawców zmagających się z akustyką pomieszczeń, "żeby jednak grało".

Czytaj więcej: Relacja Audio Show 2009 - Hi-Fi Choice 12/2009

Prezentacja T+A K2 i K2M - Hi-Fi Choice 11/2009

Kiedy T+A wprowadzało w 1996 r. na rynek pierwsze amplitunery z serii K z wbudowanym odtwarzaczem CD, były to najbardziej kompaktowe urządzenia w ofercie firmy i stanowiły w zasadzie "skompresowaną" wersję serii High-End. To samo można powiedzieć dzisiaj - system K2 bazuje na wypróbowanych technologiach analogowych znanych z komponentów serii R oraz nowo opracowanych, nowoczesnych rozwiązaniach zapożyczonych z urządzeń serii E.

Czytaj więcej: Prezentacja T+A K2 i K2M - Hi-Fi Choice 11/2009

Test T+A K2M - Hi-Fi i Muzyka 11/2009

W 1978 roku Siegfried Amft założył firmę produkującą kolumny. Nazwał ją T+A, co oznacza teorię i zastosowanie (Theorie und Anwendung) w elektroakustyce. Co do teorii, to nie mam wątpliwości, że opanował ją na wysokim poziomie - w końcu studiował elektroakustykę u samego profesora Sennheisera. Natomiast jak ją stosuje na co dzień, zaraz sami się przekonacie. Dla teoretyków kina domowego wielofunkcyjny kombajn A/V powinien być płaski jak zakalcowaty placek ze śliwkami, a jego obudowa nie ma prawa być skażona choćby gramem metalu.

Czytaj więcej: Test T+A K2M - Hi-Fi i Muzyka 11/2009

Test T+A V10 - Hi-Fi i Muzyka 10/2009

Nazwę T+A można rozwinąç do formuły „Teoria i zastosowanie” – kwintesencji filozofii producenta. Po sukcesach na niemieckim rynku nadszedł czas na high-endowy „Drang nach Osten”. Zostań poetą i pisz wiersze... O metropolis na przykład. Pełnym cylindrycznych wież, rozświetlonym lampami; o odbiciach zwielokrotnionych w lustrzanych ulicach. Tak naprawdę to tylko obudowy transformatorów, kondensatorów i lamp - wkomponowane w dwupoziomowe płaszczyzny akrylu - tworzą futurystyczny efekt.

Czytaj więcej: Test T+A V10 - Hi-Fi i Muzyka 10/2009

Test T+A Power Plant - Hi-Fi Choice 10/2009

Power Plant nie jest tak szczupły ani tak bogato wyposażony w przyciski jak większość komponentów T+A, a dzięki gładko zaokrąglonym krawędziom wydaje się bardziej przyjemny dla oka. Jeśli chodzi o jego konstrukcję, to najważniejszym elementem wydaje się stopień wyjściowy PWM, który w całości został zaprojektowany przez inżynierów T+A i jest dość wyrafinowanym rozwiązaniem, opartym na "lampowych" końcówkach mocy wykorzystanych w aktywnych głośnikach T+A TCI.

Czytaj więcej: Test T+A Power Plant - Hi-Fi Choice 10/2009

Prezentacja T+A Serii R - Hi-Fi Choice 09/2009

Niemiecka firma T+A ma już ponad trzydziestoletnie doświadczenie w produkcji wysokiej jakości komponentów hi-fi. Zaczęło się od głośników dla wymagających słuchaczy, ale z czasem ofertę powiększono o kolejne produkty jak wzmacniacze, przedwzmacniacze, aż do pełnej serii High-End. W ostatnich latach firma T+A postawiła na technologię cyfrową wypuszczając na rynek wysokiej klasy odtwarzacze CD, przetworniki oraz w pełni cyfrowe, aktywne głośniki.

Czytaj więcej: Prezentacja T+A Serii R - Hi-Fi Choice 09/2009

Test T+A Power Plant - Hi-Fi i Muzyka 09/2009

Power Plant należy do „średniej” serii E. Oprócz wzmacniacza mamy do dyspozycji odtwarzacz CD i jego rozszerzoną wersję Music Player, radzącą sobie z plikami muzycznymi. Klienci mogą też wybierać z szerokiej gamy kolumn, w tym półaktywnych, czyli wyposażonych w końcówki mocy sterujące głośnikami basowymi. Wysoka cena nie zawsze gwarantuje wysoką jakość. Producenci często oszczędzają nie tylko na tym, czego nie widać.

Czytaj więcej: Test T+A Power Plant - Hi-Fi i Muzyka 09/2009

Test T+A E Series - Hi-Fi i Muzyka 08/2009

T+A, czyli Theorie und Anwendung (teoria i zastosowanie), to jeden z największych producentów sprzętu hi-fi w Bundesrepublik Deutschland. Choć dziś trudno w to uwierzyć, firma zaczynała skromnie, w iście garażowym stylu. W1978 roku założył ją Siegfried Amft, absolwent politechniki w Hanowerze. Oprócz fizyki studiował elektroakustykę u samego profesora Sennheisera. Zamiast pracować dla kogoś, Amft postanowił założyć własną działalność.

Czytaj więcej: Test T+A E Series - Hi-Fi i Muzyka 08/2009

Test T+A Caruso - Hi-Fi Choice 08/2009

Niemiecka firma T+A (nazwa pochodzi od słów Theory and Application) została założona w 1978 r. Początkowo specjalizowała się w produkcji kolumn głośnikowych, stopniowo rozszerzając swoją ofertę o kolejne komponenty hi-fi. Obecnie w katalogu firmy znajdziemy pełną gamę produktów, od tranzystorowych wzmacniaczy i odtwarzaczy CD/SACD i DVD po niezwykle wyrafinowane konstrukcje lampowe.

Czytaj więcej: Test T+A Caruso - Hi-Fi Choice 08/2009

Prezentacja T+A - Hi-Fi i Muzyka 05/2009

Rok 1978. To był rok... Tradycyjna muzyka rockowa, od dekady okupująca szczyty list przebojów, przeszła do defensywy i ustąpiła miejsca białym marynarkom. Jedna połowa ludzkości, zafascynowana Johnem Travoltą, kołysała się przy hitach Bee Gees, druga – podrygiwała w rytmie przebojów Boney M i Blondie. Jedynymi kontestatorami tego cekinowo-połyskliwego blichtru byli nieliczni buntownicy spod znaku punk rocka.

Czytaj więcej: Prezentacja T+A - Hi-Fi i Muzyka 05/2009

Test T+A Music Player + Power Plant - Hi-Fi Choice 05/2009

Serwery muzyczne zyskują coraz większą popularność, choć często oferowana przez nie jakość dźwięku nie dorównuje najwyższym standardom. Wynika to po części z tego, że pod względem budowy wewnętrznej przypominają komputery, co nie zawsze jest pozytywną cechą, jeśli chodzi o brzmienie. Urządzenia te są też z natury bardzo skomplikowane i najczęściej dość kosztowne. Pojawia się jednak iskierka nadziei.

Czytaj więcej: Test T+A Music Player + Power Plant - Hi-Fi Choice 05/2009

Test SSC - Hi-Fi i Muzyka 04/2009

W 1996 roku Wolfgang Kiesler założył w Essen firmę Accept Audio. Miała się specjalizowaç w rozmaitych platformach i podstawkach. Pierwszym i jednocześnie najbardziej rozpoznawalnym produktem była platforma Base Classic. Zastosowano w niej mechanizm zawieszenia strunowego o nazwie String Suspension Concept. Jego skrót stał się symbolem wszystkich wyrobów Accept Audio. Co ciekawe, tylko Base Classic wykorzystuje tę technikę.

Czytaj więcej: Test SSC - Hi-Fi i Muzyka 04/2009

Prezentacja SSC - Hi-Fi i Muzyka 02/2009

Czy zastanawialiście się, skąd się biorą najdziwniejsze wynalazki w branży hi-fi? Czy są wynikiem frustracji ich autorów, wywołanej niesatysfakcjonującym brzmieniem dostępnych w sklepach urządzeń, efektem poszukiwań "świętego Graala" czy też, najzwyczajniej w świecie, zostały wymyślone z nudów? Przyglądając się bohaterowi tej prezentacji, można przypuszczać, że trochę się nudził, trochę frustrował, ale na pewno szukał ideału.

Czytaj więcej: Prezentacja SSC - Hi-Fi i Muzyka 02/2009

HI-TON Home of Perfection

Copyright Hi-Ton Home of Perfection 2019. Designed by KorniMedia.

Nasza strona używa plików cookies. Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj.

Jeśli wyrażasz zgodę, kliknij przycisk obok.