Quad ESL-2912 w Hi-Tonie

W naszym salonie pojawiły się właśnie kultowe, potężne elektrostaty Quad ESL-2912 czyli aktualne wcielenie pełnopasmowych dipoli będących jedną z najsłynniejszych konstrukcji tego typu na świecie. Historia tych kolumn sięga 1956 roku, kiedy to Quad pokazał światu model o nazwie ESL-57. Zestawy te zbudowano w dość oryginalny sposób, łącząc ze sobą wiele przetworników elektrostatycznych w jeden duży panel, zamiast tworzyć kilka sekcji obsługujących różne fragmenty pasma akustycznego. Filozofia ta doprowadziła projektantów do uzyskania wyjątkowego brzmienia. Producent twierdzi, że ESL-e zapewniają dźwięk niemożliwy do odróżnienia od oryginału, czyli muzyków stojących przed nami.

Modele ESL-2912 i ESL-2812 są najnowszym wcieleniem koncepcji opracowanej oryginalnie przez Petera Walkera. Producent na przestrzeni lat wprowadził do swojego projektu wiele modyfikacji, ulepszając materiał z którego wykonano membrany, elementy elektroniczne, a nawet maskownice zakrywające głośniki z przodu i z tyłu w taki sposób, aby nie przeszkadzało to w emisji dźwięku w obie strony. Membrany są wykonywane z mylaru rozciągniętego do tego stopnia, że ostatecznie folia jest dziesięciokrotnie cieńsza od ludzkiego włosa i prawie tak lekka, jak powietrze które ją otacza.

Rezultatem jest brak jakiejkolwiek inercji membrany, przekładający się na czyste i bezpośrednie brzmienie pozbawione typowego dla głośników dynamicznych "obciążenia". Dipolowa konstrukcja ESL-i zapewnia z kolei wyjątkowe wrażenia przestrzenne. Ale nie ma co opowiadać - tego trzeba posłuchać! Zapraszamy na prezentacje tych wyjątkowych, rzadko spotykanych kolumn do naszego salonu. Osoby zainteresowane odsłuchem prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny.

HI-TON Home of Perfection

Copyright Hi-Ton Home of Perfection 2019. Designed by KorniMedia.

Nasza strona używa plików cookies. Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj.

Jeśli wyrażasz zgodę, kliknij przycisk obok.