SERIA V - lampowy czar i potężna moc

Niektórzy audiofile uważają, że prawdziwe brzmienie można wydobyć tylko z konstrukcji bazujących na lampach elektronowych. Niemiecka firma również postanowiła uczynić krok w tym kierunku, wprowadzając urządzenia z hi-endowej serii V. Lampowy czar i delikatność łączy się tu z tranzystorową dynamiką pozwalajacą napędzić dowolne kolumny i uzyskać prawdziwie koncertowe brzmienie. Ten sprzęt naprawdę gra tak dobrze, jak wygląda.

S 10

W serii V znajdziemy dwa flagowe wzmacniacze - monobloki M 10 i stereofoniczną końcówkę mocy S 10. Urządzenia te zostały zaprojektowane jako kombinacja trzech zasadniczych czynników - wszystkiego co najlepsze w technologii lampowej, najlepszych i najbardziej nowoczesnych rozwiązań tranzystorowych oraz innowacyjnego projektu elektronicznego. Lampowe stopnie wejściowe zostały zastosowane z pełną premedytacją, aby zapewnić wzmacniaczowi audiofilskie charakterystyki brzmieniowe. Ponieważ uzyskanie wysokich mocy z konstrukcji w pełni lampowych jest dość trudne, mało praktyczne i niezbyt ekonomiczne, zdecydowano się na połączenie zalet szklanych baniek z tranzystofowym stopniem wyjściowym zapewniającym tej końcówce mocy brutalną moc, zdolną wysterować dowolne kolumny.

Czytaj więcej: S 10

M 10

Monobloki M 10 to flagowe wzmacniacze mocy z serii V. Rozdzielenie kanałów pozwala uzyskać najlepsze możliwe parametry brzmieniowe. Urządzenia te zostały zaprojektowane jako kombinacja trzech zasadniczych czynników - wszystkiego co najlepsze w technologii lampowej, najlepszych i najbardziej nowoczesnych rozwiązań tranzystorowych oraz innowacyjnego projektu elektronicznego. Lampowe stopnie wejściowe zostały zastosowane z pełną premedytacją, aby zapewnić wzmacniaczowi audiofilskie charakterystyki brzmieniowe. Ponieważ uzyskanie wysokich mocy z konstrukcji w pełni lampowych jest dość trudne, mało praktyczne i niezbyt ekonomiczne, zdecydowano się na połączenie zalet szklanych baniek z tranzystofowym stopniem wyjściowym zapewniającym tej końcówce mocy brutalną moc, zdolną wysterować dowolne kolumny.

Czytaj więcej: M 10

P 10-2

Przedwzmacniacz lampowy P 10-2 to z jedna z najbardziej dopracowanych konstrukcji w ofercie niemieckiej firmy. W grupie dwukanałowych urządzeń analogowych opartych o lampy elektronowe praktycznie nie ma sobie równych. Bezkompromisowy projekt układu elektronicznego i najlepsze, wyselekcjonowane komponenty pozwoliły na uzyskanie prawdziwie wyczynowych parametrów i audiofilskiego brzmienia. Konstrukcja tego przedwzmacniacza jest w pełni symetryczna. Układ dual mono gwarantuje niskie zniekształcenia i przesłuchy międzykanałowe. Ścieżki dla prawego i lewego kanału są absolutnie identyczne, i taka jest też jakość dźwięku. Potwierdza to wnętrze, zaprojektowane i wykonane z najwyższą dbałością o szczegóły. P 10-2 to bardzo skomplikowany układ wykorzystujący aż pięć lamp na kanał.

Czytaj więcej: P 10-2

G 10-2

Jak można się było spodziewać, wprowadzając do oferty gramofon G 10-2 niemiecka firma postanowiła ustanowić standardy po raz kolejny. Do tematu odtwarzacza płyt winylowych trzeba było podejść ze szczególną dbałością, ponieważ tutaj cały proces odbywa się na drodze czysto mechanicznej. Jest zatem niezwykle ważne, aby wyeliminować wszystkie wewnętrzne zakłócenia i czynniki mogące obniżać jakość reprodukcji muzycznej, wliczając w to wytłumienie całej maszyny, obudowy, układu napędowego, talerza i ramienia. Inżynierowie postawili sobie dwa główne cele. Pierwszym było opracowanie silnika pracującego niezwykle równo i cicho, bez generowania drgań i zakłóceń elektromagnetycznych. Drugim była eliminacja wszystkich przydźwięków strukturalnych pochodzących z obudowy i wprawiających całe urządzenie w wibracje.

Czytaj więcej: G 10-2

D 10-2

D 10-2 to jeden z najbardziej niezwykłych odtwarzaczy CD/SACD dostępnych w tym momencie na świecie. Wykorzystuje nie tylko najlepsze zdobycze technologii cyfrowej takie, jak poczwórne, 32-bitowe przetworniki, ale także lampowe układy analogowe i ładowany od góry mechanizm odczytujący. Taka mieszanka daje niesamowite rezultaty w kategoriach brzmieniowych, co sprawia, że D 10-2 może równać się nawet z najlepszymi gramofonami. Dwie specjalnie opracowane sekcje zasilające zapewniają energię niezależnie układom cyfrowym i analogowym, co eliminuje wzajemne interferencje i zniekształcenia.

Czytaj więcej: D 10-2

V 10-2

W opinii T+A wysoka moc wyjścia jest fundamentalną potrzebą, ale nie kosztem brzydkiego opakowania i utopijnego wydatku. Niemieccy inżynierowie znaleźli sposób na tę zagadkę w nowych typach lamp, które nie były wykorzystywane nigdy wcześniej, w połączeniu ze pomysłową konstrukcją obwodu SPPP. To eliminuje regularne problemy w przepustowości transformatorów konwencjonalnych lampowych wzmacniaczy. Jak zawsze, brano pod uwagę wymierne rezultaty mające niezwykłą wagę. Bardzo dobre wyniki testów laboratoryjnych cechowały się wyższymi granicami częstotliwości od 30 do 50 kHz.

Czytaj więcej: V 10-2

HI-TON Home of Perfection

Copyright Hi-Ton Home of Perfection 2019. Designed by KorniMedia.

Nasza strona używa plików cookies. Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj.

Jeśli wyrażasz zgodę, kliknij przycisk obok.