SERIA HV - konsekwentny High-End

Seria HV [High Voltage] to rewolucyjna koncepcja zastosowana w nowej serii urządzeń T+A referencyjnej klasy high-end. Seria HV stworzona
została z myślą o najbardziej wymagających wielbicielach audiofilskich urządzeń stereo. Seria HV to najwyższa możliwa jakość: zarówno sprzętu,
jak i reprodukowanego dźwięku. Niezwykle wyrafinowane wzornictwo, staranny projekt i wykonane z litego aluminium obudowy są cechą
charakterystyczną wszystkich, wybitnych urządzeń serii HV.

M 40 HV

Monofoniczna końcówka mocy


W ciągu ostatnich kilku lat seria HV została powiększona o nowe urządzenia i zajmuje obecnie istotne miejsce wśród urządzeń klasy hi-end. Świadczą o tym wysokie oceny krytyków oraz doskonałe recenzje niezależnych autorytetów świata audio. Na rynku audio urządzenia serii HV pojawiły się w 2013 roku. Założenia konstrukcyjne serii to między innymi trzydzieści lat doświadczeń w projektowaniu i konstruowaniu wzmacniaczy tranzystorowych i lampowych. W urządzeniach tej serii wykorzystano wysokonapięciowe obwody HV (High Voltage).

Czytaj więcej: M 40 HV

SDV 3100 HV

Referencyjny DAC/streamer/przedwzmacniacz


SDV 3100 HV to najbardziej zaawansowany technologicznie konwerter cyfrowo-analogowy firmy T+A. Wśród wszystkich tego typu urządzeń, w ponad 40. letniej historii firmy jest to najbardziej złożony i wyrafinowany DAC. Zaproponowane przez inżynierów T+A modyfikacje wymagały drobiazgowej analizy wszystkich poprzednich konstrukcji i dopracowanie koncepcji poprzednio stosowanych przetworników. Dedykowane dla wysokich częstotliwości złącze USB pozwala obsługiwać sygnał o rozdzielczości 32 bity/768 kHz dla PCM i DSD 1024. 

Czytaj więcej: SDV 3100 HV

SD 3100 HV

Referencyjny DAC/streamer


SD 3100 HV to zbudowany według purystycznych zasad  przetwornik cyfrowo-analogowy i streamer. Wśród urządzeń serii HV działać może jako odtwarzacz plików lub DAC. Bez trudu obsługuje dowolny format plików. Za pośrednictwem jednego z jego wyjść analogowych można go podłączyć do przedwzmacniacza P 3100 HV, wzmacniacza zintegrowanego PA 3100 HV lub referencyjnego transportu CD/SACD - PDT 3100 HV. SD 3100 HV posiada także wysokowydajny wzmacniacz słuchawkowy. Tak jak wszystkie urządzenia serii HV wykorzystuje technologię HV.

Czytaj więcej: SD 3100 HV

PDT 3100 HV

Referencyjny transport CD/SACD


PDT 3100 HV jest referencyjnym transportem CD/SACD. Nie posiada on żadnych dodatkowych funkcji dedykowanych innym cyfrowym źródłom czy też przetwornikom cyfrowo-analogowym. Cała konstrukcja została przygotowana według bezkompromisowych założeń tylko i wyłącznie w celu odczytu płyt zapisanych w standardzie CD lub SACD. Sercem PDT 3100 HV jest nowoczesny, opracowany specjalnie dla aplikacji audio - mechanizm transportu. Zawiera najnowszy procesor, laser oraz silniki, których zadaniam jest zapewnienie optymalnych warunków przy bezbłędnym odczycie płyt.

Czytaj więcej: PDT 3100 HV

P 3100 HV

Przedwzmacniacz


P 3100 HV jest bez wątpienia jednym z najważniejszych elementów każdego, nowoczesnego systemu High-End. Podłączone urządzenia źródłowe dostarczają do sekcji wejściowej przedwzmacniacza sygnał o niskim poziomie napięcia wejściowego. Zadaniem przedwzmacniacza jest wzmocnienie tego sygnału, umożliwienie regulacji głośności, a w razie potrzeby: przetwarzanie i skierowanie sygnału do odpowiednich gniazd wyjściowych. Przedwzmacniacz współpracuje ze wzmacniaczem mocy. Wszystkie te procesy powinny odbywać się bez zmiany lub zafałszowania jakości sygnału.

Czytaj więcej: P 3100 HV

MP 3100 HV

Odtwarzacz wieloformatowy


MP 3100 HV jest najbardziej wyrafinowanym odtwarzaczem multimedialnym T+A. Projekt wywodzi się z wcześniejszego modelu MP 3000 HV, przetwarza on wszelkie sygnały cyfrowe, a dzięki nowemu napędowi odczytuje płyty CD (PCM 44,1 kSps) i SACD (DSD 64 2,8 MHz) w najwyższej, możliwej jakości. Podobnie jak w modelu MP 3000 HV dane PCM konwertowane są przy użyciu podwójnego, 4-różnicowego konwertera cyfrowo-analogowego T+A. Dane DSD przetwarzane są przez unikalny, analogowy i natywny 1-bitowy konwerter DSD - identyczny z tym, który wykorzystano w PDP 3000 HV.

Czytaj więcej: MP 3100 HV

PA 3100 HV

Stereofoniczny wzmacniacz zintegrowany


Model PA 3100 HV jest rozwinięciem wcześniejszego modelu PA 3000 HV.  Większość jego podzespołów jest identyczna i najbardziej widoczną różnicą są zainstalowane na panelu przednim mierniki VU. Wyświetlają one w formie logartmicznej moc generowaną na kanał w Watach przy impedancji 4 Ohm. Poprawę jakości dźwięku osiągnięto dzięki przeprojektowaniu sekcji zasialania. Dodatkowa moduł  zapewnia 1800 W więcej mocy zasilania, dzięki czemu system może bez wysiłku sterować nawet najtrudniejszymi zestawami głośnikowymi.

Czytaj więcej: PA 3100 HV

A 3000 HV

Stereofoniczny końcówka mocy


A 3000 HV jest idealnym wzmacniaczem do pracy w komplecie z przedwzmacniaczem P 3000 HV. Jest on zaprojektowany jako stereofoniczna końcówka mocy, lecz może być również skonfigurowany do pracy w trybie mono, w którym jest zdolny do dostarczania czystszego prącu i podwaja moc produkowaną w czystej klasie A. Dzięki technologii High Voltage, ta elektrownia oferuje doskonałe właściwości akustyczne, a także niesamowitą moc i wydajność. Dzielony zestaw z tej serii nie ma sobie równych, nawet w gronie o wiele droższych wzmacniaczy.

Czytaj więcej: A 3000 HV

PS 3000 HV

Zasilacz dla systemu HV


PS 3000 HV jest dodatkowym zasilaczem sieciowym, który został opracowany specjalnie dla wzmacniacza mocy A 3000 HV. Może on dostarczyć ponad 500 watów mocy przy impedancji 4 Ohm. Przy tak wysokiej jakości dźwięku i wydajności, zwiększenie mocy wyjściowej - a wraz z nią napięcia - nie daje już znacznej poprawy brzmienia. Praca badawcza niemieckich inżynierów i rozwój wysokowydajnych wzmacniaczy HV wykazały, że duże, a nawet kluczowe znaczenie dla jakości dźwięku ma stabilność napięcia i prądu dostarczanego przez zasilacz sieciowy.

 

Czytaj więcej: PS 3000 HV

PA 3000 HV

Stereofoniczny wzmacniacz zintegrowany


PRODUKT ARCHIWALNY
PA 3000 HV to audiofilski wzmacniacz zintegrowany hi-end, który pełnić może funkcję centrum zarządzania domowym systemem audio. Zmierzone wartości, specyfikacja i moc generowana przez to urządzenie stanowią granicę tego, co jest fizycznie możliwe. Jakość wykonania tego sprzętu wyznacza nowe standardy, które nie mają sobie równych. PA 3000 HV pokazuje podstawową zasadę konstrukcyjną obowiązującą w komponentach z tej serii, gdzie lewy i prawy kanał są zbudowane symetrycznie. 

 

Czytaj więcej: PA 3000 HV

MP 3000 HV

Odtwarzacz wieloformatowy


PRODUKT ARCHIWALNY
Odtwarzacz MP 3000 HV zawiera w sobie wszelkie udoskonalenia najbardziej znanych modeli T+A. Opracowano go bez kompromisów, jest to zdecydowanie doskonałe i najbardziej wyrafinowane źródło, jakie wyprodukowała niemiecka firma T+A. Odtwarzacz wykorzystuje konstrukcję z pełną separacją kanałów, a jego sercem jest poczwórny przetwornik cyfrowo-analogowy. Ppoczątki tej konstrukcji sięgają odtwarzaczy CD i SACD z serii V i R. MP 3000 HV przetwarza sygnały z myślą o redukcji jittera i odbiera dane z wysokiej jakości mechanizmu optycznego, a także tunera radiowego i najnowszej generacji przetwornika strumieniowego. Szuflada na płyty CD jest prowadzona na dwóch popychaczach ze stali nierdzewnej.

 

Czytaj więcej: MP 3000 HV

P 3000 HV

Przedwzmacniacz


PRODUKT ARCHIWALNY
P 3000 HV to audiofilski przedwzmacniacz z serii High Voltage, który stanowi uniwersalne centrum sterowania dla poszczególnych maszyn. Urządzenie jest wyposażone w unikalne, nowo opracowane technologie i innowacyjne wzory obwodów elektronicznych. Jego zmierzone parametry, specyfikacja i jakość dźwięku stanowią granicę tego, co jest fizycznie wykonalne. Komponenty i materiały stosowane są jednakowo najwyższej jakości, bez cienia kompromisu, a jakość wykonania wyznacza standardy, które nie mają sobie równych nawet w znacznie droższych urządzeniach. Pomysłowy projekt obwodu High Voltage polega na tym, że wszystkie stopnie wzmocnienia działają na dużo wyższych napięciach pracy niż zwykle. 

 

Czytaj więcej: P 3000 HV

HI-TON Home of Perfection

Copyright Hi-Ton Home of Perfection 2019. Designed by KorniMedia.

Nasza strona używa plików cookies. Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj.

Jeśli wyrażasz zgodę, kliknij przycisk obok.