Zestawy głośnikowe T+A - Theorie + Anwendung

Firma T+A została założona w 1978 roku. Rozpoczynając jako producent kolumn głośnikowych, już kilka lat później była jednym z największych graczy na niemieckim rynku audio. Obecnie w katalogu T+A znaleźć można zestawy dedykowane wszystkim zastosowaniom: małe i duże, podłogowe i podstawkowe, pasywne i aktywne. Bez wzgledu na rozmiar pomieszczenia i wymagania systemowe, w bogatej ofercie firmy T+A każdy może wybrać coś dla siebie.

SOLITAIRE CWT 2000 SE

SOLITAIRE CWT 2000 SE | THE FLAGSHIP


Okrętem flagowym w serii Solitaire jest - naprawdę potężna kolumna wolnostojąca - CWT 2000 SE. Ten wyjątkowy zestaw to prawdziwy pokaz filozofii i technologii oraz gwarantuje najwyższą jakość dźwięku całej serii SOLITAIRE. Elektrostatyczny tweeter przesyła cały zakres częstotliwości od prawie 2000 Hz do ponad 40 kHz, nawet poza osią. Masa membrany jest praktycznie zerowa, umożliwiając osiągnięcie wspaniałe właściwości dynamicznych. Głośnik może bez trudu osiągnąć bardzo wysokie poziomy głośności bez efektów kompresji. 15-cm głośnik średniotonowy to pomysłowy projekt, który obsługuje cały zakres wokalu od 150 do 2000 Hz z łatwością, tworząc niesamowicie naturalny dźwięk.

Czytaj więcej: SOLITAIRE CWT 2000 SE

SOLITAIRE CWT 1000-40

SOLITAIRE CWT 1000-40 | ANNIVERSARY EDITION


Z okazji 40. rocznicy powstania firmy T+A, podjęto dodatkowe prace, których celem było przygotowanie „jubileuszowych” zestawów Solitaire CWT 1000-40. Kolumny symbolizują innowacyjność niemieckiego producenta i są efektem ponad trzech lat przygotowań, prac i badań, które koncentrowały się na poprawie charakterystyki obrazowania przestrzennego zestawów głośnikowych. „Organic baffles” przygotowano z litego materiału, w którym dla każdego przetwornika przygotowano miejsce, którego lokalizacja została dokładnie obliczona. Dzięki włożonemu w projekt wysiłkowi udało się całkowicie uniknąć ingerencji w brzmienie takich elementów jak wystające śruby czy kosze przetworników.

Czytaj więcej: SOLITAIRE CWT 1000-40

TALIS S300

TALIS S300


TALIS S 300 jest bez wątpienia wyjątkowo pięknym podłogowym zestawem głośnikowym. Filigranowa kolumna pokazuje sposób myślenia zarówno o technologii, wzornictwie jaki i jakości dźwięku: obudowa z litego aluminium, wysokiej klasy przetworniki i starannie zaprojektowana zwrotnica są gwarancją pozbawionego zniekształceń dźwięku, szerokiej dynamiki i doskonale zdefiniowanego zakresu niskich częstotliowości. Kluczem niesamowitych osiągów S300 są przede wszystkim nowo opracowane przetworniki: dwa z nich to wysokiej klasy głośniki basowe. Są one odpowiedzialne za generowanie głębokiego i sprężystego basu. Przetwornik średniotonowy zapewnia doskonałą kontrolę całego zakresu ludzkiego głosu i wokali - posiada żywy i dynamiczny charakter.

Czytaj więcej: TALIS S300

TALIS R300

TALIS R300


Zestaw Talis R300 jest kompaktowym, 2-drożnym monitorem z ręcznie wykonaną aluminiową, szczotkowaną i anodowaną na wysoki połysk w kolorze czarnym lub srebrnym obudową. Pomimo że ma tylko 21 cm szerokości i 37 cm wysokości, R300 generuje dźwięk o jakości zarezerwowanej zazwyczaj dla znacznie większych głośników. Wynika to z konstrukcji obudowy i zastosowania ultranowoczesnych przetworników. Technologicznie są to te same przetworniki, które znajdziemy w siostrzanym zestawie S300. Zoptymalizowano w nich jednak parametry przetwornika niskotonowego tak, aby pasowały do mniejszej obudowy. Wśród monitorów jest niewiele modeli, które są w stanie z tak kompaktowej obudowy odtwarzać tak precyzyjny, niski i naturalny bas. 

Czytaj więcej: TALIS R300

CRITERION S2200 CTL

CRITERION S2200 CTL


Zestaw CRITERION  S2200 CTL jest topowym modelem serii. Wyposażono go w największe przetworniki basowe. Każdy zestaw tej serii posiada dwa przetworniki niskotonowe „szerokopasmowy” głośnik średniotonowy i całkowicie nowy, kopułkowy, wysokotonowy tweeter. Wykonany on został ze specjalnie impregnowanej tkaniny. Jedyne różnice między trzema głośnikami podłogowymi to wymiary ich obudów i wielkość zastosowanych głośników. 

Czytaj więcej: CRITERION S2200 CTL

CRITERION S2100 CTL

CRITERION S2100 CTL


S2100 to średniej wielkości podłogowy zestaw głośnikowy z serii CRITERION. Bardziej zwarty od swojego większego brata, nadal jednak nie jest mały: mierzy metr wysokości i rozmiar ten zapewnia wystarczającą przestrzeń dla zawartej w jego środku bardzo długiej linii transmisyjnej. Przy dużym poziomie głośności CRITERION S2100 CTL generuje bardzo mocny, niski bas. Pod względem konstrukcji S2100 jest bardzo podobny do S2200 CTL. 

Czytaj więcej: CRITERION S2100 CTL

CRITERION S2000 CTL

CRITERION S2000 CTL


S2000 CTL jest najmniejszym podłogowym zestawem głośnikowym w serii CRITERION. Podobnie jak pozostałe kolumny, ma on tę samą konstrukcję oraz – podobnie jak dwa  większe modele - tę samą tekstylną kopułkę wysokotonową. Nieco mniejsze głośniki basowe mają 15 cm średnicy natomiast średniotonowe - 12 cm. Są to całkowicie nowe konstrukcje, posiadają jednak same cechy konstrukcyjne i poziom wyrafinowania, co przetworniki zastosowane w większych modelach serii CRITERION.

Czytaj więcej: CRITERION S2000 CTL

PULSAR ST 21

PULSAR ST 21


Elegancki, ponadczasowy wygląd w połączeniu z doskonałym dźwiękiem i wyrafinowaną technologią: to najważniejsze cechy, które charakteryzują zestaw Pulsar ST 21. Jest to idealna kolumna podłogowa dla wymagających melomanów i audiofilów, którzy poszukują atrakcyjnego zestawu idealnie pasującego do salonu. Te smukłe, głośniki są w stanie i bez wysiłku przekształcić nawet duże pomieszczenia w salę koncertową. Bez problemu spełniają jednocześnie wysokie wymagania audiofilów.

Czytaj więcej: PULSAR ST 21

PULSAR ST 20

PULSAR ST 20


PULSAR ST 20  Pulsar ST 20 jest niezwykle smukłym, kompaktowym podłogowym zestawem głośnikowym. Łączy w sobie wyjątkowe walory akustyczne z eleganckim wyglądem. Jest to nowy projekt, który został opracowany od podstaw. Nowe wysoko-wydajne przetworniki doskonale realizują  założenia projektowe dla tej nowej serii. Pomimo, że obudowy są nieweielkie, postawiono im wymagania jakie spełnić mają pełnowymiarowe kolumny: nowe Pulsary mają zdolność emitowania czystego niskiego basu, doskonale radzą sobie z  wysokim ciśnieniem akustycznym i oferują jednocześnie otwartą, niepodbarwioną górną część pasma z witalnym i żywym środkiem.

Czytaj więcej: PULSAR ST 20

PULSAR R 20

PULSAR R 20


Pulsar R 20 jest niewielkim, kompaktowym monitorem, w którym wykorzystano technologię zaczerpniętą z większego, podłogowego modelu ST 20. Pomimo stosunkowo małej obudowy bas tych monitorów jest imponujący, a sama kolumna oferuje żywe, bardzo naturalne brzmienie. Pulsar R 20 grają znacznie „mocniej” niż nagrywana w rzeczywistości muzyka! Ciekawie zaprojektowana obudowa posiada charakterystyczny, zaokrąglony kształt. Sztywna konstrukcja gwarantuje natoiast doskonałe warunki pracy dla wysokiej jakości przetworników. Wszystkie powierzchnie tego eleganckiego monitora pokryto starannie nałożonym lakierem fortepianowym.

Czytaj więcej: PULSAR R 20

HI-TON Home of Perfection

Copyright Hi-Ton Home of Perfection 2019. Designed by KorniMedia.

Nasza strona używa plików cookies. Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj.

Jeśli wyrażasz zgodę, kliknij przycisk obok.