SERIA V - lampowy czar i potężna moc

Niektórzy audiofile uważają, że prawdziwe brzmienie można wydobyć tylko z konstrukcji bazujących na lampach elektronowych. Niemiecka firma również postanowiła uczynić krok w tym kierunku, wprowadzając urządzenia z hi-endowej serii V. Lampowy czar i delikatność łączy się tu z tranzystorową dynamiką pozwalajacą napędzić dowolne kolumny i uzyskać prawdziwie koncertowe brzmienie. Ten sprzęt naprawdę gra tak dobrze, jak wygląda.

G 10-2

Jak można się było spodziewać, wprowadzając do oferty gramofon G 10-2 niemiecka firma postanowiła ustanowić standardy po raz kolejny. Do tematu odtwarzacza płyt winylowych trzeba było podejść ze szczególną dbałością, ponieważ tutaj cały proces odbywa się na drodze czysto mechanicznej. Jest zatem niezwykle ważne, aby wyeliminować wszystkie wewnętrzne zakłócenia i czynniki mogące obniżać jakość reprodukcji muzycznej, wliczając w to wytłumienie całej maszyny, obudowy, układu napędowego, talerza i ramienia. Inżynierowie postawili sobie dwa główne cele. Pierwszym było opracowanie silnika pracującego niezwykle równo i cicho, bez generowania drgań i zakłóceń elektromagnetycznych. Drugim była eliminacja wszystkich przydźwięków strukturalnych pochodzących z obudowy i wprawiających całe urządzenie w wibracje.

Większość producentów gramofonów uważa, że pierwszy problem można zwalczyć poprzez przeniesienie napędu z silnika na talerz za pomocą gumowego paska, który wyrównuje prędkość obrotową. Niemieccy inżynierowie uznali jednak, że to nie wystarczy. Pełnym rozwiązaniem problemu było wyeliminowanie go u źródła, czyli w samym silniku. Wykorzystali więc algorytmy DSP do wyrównywania prądu w cewce silnika, tym samym upewniając się, że ustalona prędkość obrotowa będzie idealna niezależnie od warunków. Ciekawą opcją jest możliwość zamontowania w G 10-2 modułu przedwzmacniacza gramofonowego.

Dane techniczne
Prędkości obrotowe: 33 1/3, 45 obr/min
Wkładka: C 10 (MC)
Napięcie wyjściowe: 0,8 V
Pasmo przenoszenia: 20 Hz - 25 kHz
Zalecana siła nacisku: 18 - 22 mN
Separacja kanałów: 35 dB
Wymiary (W/S/G): 16/44,2/38 cm
Masa: 15 kg

HI-TON Home of Perfection

Copyright Hi-Ton Home of Perfection 2019. Designed by KorniMedia.

Nasza strona używa plików cookies. Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj.

Jeśli wyrażasz zgodę, kliknij przycisk obok.