Zestawy głośnikowe T+A - Theorie + Anwendung

Firma T+A została założona w 1978 roku. Rozpoczynając jako producent kolumn głośnikowych, już kilka lat później była jednym z największych graczy na niemieckim rynku audio. Obecnie w katalogu T+A znaleźć można zestawy dedykowane wszystkim zastosowaniom: małe i duże, podłogowe i podstawkowe, pasywne i aktywne. Bez wzgledu na rozmiar pomieszczenia i wymagania systemowe, w bogatej ofercie firmy T+A każdy może wybrać coś dla siebie.

TALIS S300

TALIS S300


TALIS S 300 jest bez wątpienia wyjątkowo pięknym podłogowym zestawem głośnikowym. Filigranowa kolumna pokazuje sposób myślenia zarówno o technologii, wzornictwie jaki i jakości dźwięku: obudowa z litego aluminium, wysokiej klasy przetworniki i starannie zaprojektowana zwrotnica są gwarancją pozbawionego zniekształceń dźwięku, szerokiej dynamiki i doskonale zdefiniowanego zakresu niskich częstotliowości. Kluczem niesamowitych osiągów S300 są przede wszystkim nowo opracowane przetworniki: dwa z nich to wysokiej klasy głośniki basowe. Są one odpowiedzialne za generowanie głębokiego i sprężystego basu. Przetwornik średniotonowy zapewnia doskonałą kontrolę całego zakresu ludzkiego głosu i wokali - posiada żywy i dynamiczny charakter.

Nowa kopułka wysokotonowa gra niezwykle szybko, ulotnie i dynamicznie.  W dźwięku nie sposób doszukać się   twardości czy chropowatości. Trójdrożna zwrotnica doskonale kontroluje wszystkie trzy zakresy częstotliwości i zapewnia otwartą, bardzo przestronną scenę dźwiękową. Aby uzyskać znakomitą charakterystykę niskich częstotliwości, kluczowe jest, aby zestawy głośnikowe stały na stabilnej, bezpiecznej podstawie. Musi ona być także wolna od rezonansów i odizolowana od podłoża, w czym pomagają nowe, wykonane z nierdzewnej stali, ciężkie kolce. Można je demontować i zastąpić metalowymi stożkami lub podkładkami z tworzywa sztucznego.

TECHNOLOGIA
W typowych zestawach głośnikowych stosunkowo mała objętość obudowy znacząco ogranicza dolną częstotliwość graniczną całego zestawu. Ma to także wpływ na maksymalne ciśnienie akustyczne w tym zakresie. Jednak nie dotyczy to Talis S300. Wewnętrzna objętość netto tej aluminiowej obudowy jest znacznie większa niż w porównywalnej wielkościowo obudowie drewnianej. Konstruktorzy T+A opracowali także bardzo zaawansowane przetworniki niskotonowe. Wyposażono je w wysokowydajne systemy magnetyczne, których dużą amplitudę wychylenia zabezpiecza specjalny „potrójny” system zawieszenia.

Przetworniki zostały precyzyjnie dopasowane do obudowy, a ich sztywne membrany są w stanie generować niezwykle głęboki bas, pozostający stabilnym - nawet przy bardzo dużej głośności. Głośnik średniotonowy to genialna konstrukcja, która zapewnia doskonałą kontrolę całego zakresu od 300 do 2000 Hz. Żywy i dynamiczny charakter brzmienia tworzą naturalne wrażenia w trakcie odsłuchów. Wytłaczaną i usztywnioną membranę pozbawiono rezonansów, a specjalne potrójne obramowanie eliminuje wszelkie znamiona zniekształceń. Nowy tweeter stanowi ich idealne uzupełnienie. Rozszerza pasmo do ponad 30.000 Hz, gra niezwykle szybko, ulotnie i dynamicznie. W dźwięku nie sposób doszukać się twardości czy chropowatości.

Zwrotnica jest montowana przy użyciu najlepszych dostępnych komponentów, precyzyjnie obliczona, dostrojona pod kątem optymalnych warunków pracy membran i charakterystyk przetwarzania. Bez wysiłku radzi sobie z ekstremalnie wysokimi poziomami głośności, zapewniając w ten sposób doskonałą kontrolę wszystkich trzech zakresów częstotliwości. Głośniki zestawu Talis zbudowane są zgodnie z wyjątkowo wysokimi standardami: każdy szczegół jest dopracowany – dotyczy to także elementów wewnątrz obudowy.

SPECYFIKACJA

 • Konstrukcja: 3-drożna, bass refleks
 • Moc nominalna: 200 W
 • Moc muzyczna: 270 W
 • Impedancja: 4 Ohm
 • Pasmo przenoszenia: 25 - 35.000 Hz
 • Skuteczność: 87 dB
 • Głośniki basowe: 2 x 170 mm
 • Głośniki średniotonowe: 1 x 120 mm
 • Głośniki wysokotonowe: 1 x 25 mm
 • Częstotliwości podziału zwrotnicy: 250/2200 Hz
 • Wymiary: 1050 x 210 x 280 mm
 • Masa: 33 kg
 • Kolory: czarny anodyzowany 42 | srebrny anodyzowany 43

HI-TON Home of Perfection

Copyright Hi-Ton Home of Perfection 2019. Designed by KorniMedia.

Nasza strona używa plików cookies. Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj.

Jeśli wyrażasz zgodę, kliknij przycisk obok.