Zestawy głośnikowe T+A - Theorie + Anwendung

Firma T+A została założona w 1978 roku. Rozpoczynając jako producent kolumn głośnikowych, już kilka lat później była jednym z największych graczy na niemieckim rynku audio. Obecnie w katalogu T+A znaleźć można zestawy dedykowane wszystkim zastosowaniom: małe i duże, podłogowe i podstawkowe, pasywne i aktywne. Bez wzgledu na rozmiar pomieszczenia i wymagania systemowe, w bogatej ofercie firmy T+A każdy może wybrać coś dla siebie.

SOLITAIRE CWT 1000-40

SOLITAIRE CWT 1000-40 | ANNIVERSARY EDITION


Z okazji 40. rocznicy powstania firmy T+A, podjęto dodatkowe prace, których celem było przygotowanie „jubileuszowych” zestawów Solitaire CWT 1000-40. Kolumny symbolizują innowacyjność niemieckiego producenta i są efektem ponad trzech lat przygotowań, prac i badań, które koncentrowały się na poprawie charakterystyki obrazowania przestrzennego zestawów głośnikowych. „Organic baffles” przygotowano z litego materiału, w którym dla każdego przetwornika przygotowano miejsce, którego lokalizacja została dokładnie obliczona. Dzięki włożonemu w projekt wysiłkowi udało się całkowicie uniknąć ingerencji w brzmienie takich elementów jak wystające śruby czy kosze przetworników.

„Organic baffles” w zestawach CWT 1000-40 Anniversary Edition wykonano z litego aluminium. Konstrukcja zapewnia dokładną dyspersję i obrazowanie w zadziwiająco dokładnie zdefiniowanej przestrzeni. Dźwięk całkowicie odrywa się od obudów, co niemożliwia lokalizację kolumn głośnikowych w pokoju. Elektrostatyczny moduł wysokotonowy, przetworniki średniotonowe i basowe zostały dodatkowo zmodyfikowane. Ich niższe częstotliwości rezonansowe umożliwiają poprawną pracę przy jeszcze wyższym ciśnieniu.

TECHNOLOGIA
Czterdzieści lat doświadczeń na rynku audio  znalazło odzwierciedlenie w opracowywaniu nowego projektu obudowy. Starannie zoptymalizowana konstrukcja eliminuje rezonanse własne.    Obudowy produkowane są z wielowarstwowych laminowanych, drewnianych paneli o różnej gęstości. Rozwiązanie to zwiększa jej sztywność. Lakier jest wielokrotnie nakładany, a każda jego warstwa jest przed nałożeniem kolejnej - szlifowana. Ostatnia warstwa lakieru jest polerowana ręcznie.     Wersja karbonowa obudowy nie tylko świetnie wygląda, ale także osiąga ogromną sztywność i charakteryzuje się brakiem rezonansów. W procesie jej tworzenia tkanina węglowa laminowana jest pod wysokim ciśnieniem i kilkakrotnie uszczelniona specjalnym lakierem PU, a następnie wykończona końcową warstwą lakieru.     Alternatywnie istnieje możliwość zamówienia zestawów Solitaire w dowolnym kolorze z palety RAL, a także w indywidualnych wykończeniu custom. Aluminiową płytę podstawy wyposażono w kolce. Izolują one całkowicie od podłoża masywne obudowy i nadają im elegancki -wygląd pomimo znacznych rozmiarów – delikatny wygląd. Górna pokrywa i boczne osłony głośników basowych wykonane są z litego aluminium. Solitaire CWT 1000-40 Anniversary Editionto zestaw głośnikowy o niezwykle dużej wydajności, zdolny do odtwarzania całego spektrum akustycznego. Przy niskich poziomach wzmocnienia jest on w stanie wydobyć najdrobniejsze niuanse z taką samą łatwością jak wówczas, gdy muzykę odtwarzana jest przy bardzo wysokim poziomie wzmocnienia. Ten zestaw słusznie nosi nazwę Solitaire.

SPECYFIKACJA

 • Konstrukcja: 3-drożna zamknięta
 • Moc nominalna: 300 W
 • Moc muzyczna: 450 W
 • Impedancja: 4 Ohm
 • Pasmo przenoszenia: 26 - 40.000 Hz
 • Skuteczność: 88 dB
 • Głośniki basowe: 4 x 210 mm
 • Głośniki średniotonowe: 8 x 120 mm
 • Głośnik wysokotonowy: 920 x 50 mm (elektrostatyczny)
 • Częstotliwości podziału zwrotnicy: 200/2000 Hz
 • Wymiary: 1350 x 320 x 460 mm
 • Masa: 80 kg

HI-TON Home of Perfection

Copyright Hi-Ton Home of Perfection 2019. Designed by KorniMedia.

Nasza strona używa plików cookies. Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj.

Jeśli wyrażasz zgodę, kliknij przycisk obok.